• Kategorie
  • Parametry
  • Dospel

Dospel to polska marka produkująca urządzenia oraz systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne. Dospel powstał na bazie prywatnego zakładu usługowego zajmującego się od połowy lat 70. naprawą silników. W roku 1980 firma wkroczyła na rynek produktów AGD, aby od roku 1985 rozpocząć produkcję wentylatorów. Z czasem rozszerzyła swój asortyment oraz zdobyła zagraniczne rynki.
Oferta Dospel to produkty z linii Comfort i Professional, które obejmują szeroki wybór różnego typu wentylatorów domowych i przemysłowych, elementów instalacyjnych i akcesoriów do systemów wentylacyjnych, a także przemysłowe centrale wentylacyjno-klimatyzacyjne.

Zdrowy dom

Wentylatory przeznaczone do użytku domowego wspomagają wentylację grawitacyjną w usuwaniu zużytego powietrza oraz nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. Oczyszczenie wnętrza ze szkodliwych substancji zapewnia zdrowy mikroklimat oraz zapobiega niszczeniu samych budynków. Wentylatory Dospel znajdują zastosowanie nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych, ale również np. w obiektach biurowych. Produkty firmy - dzięki szerokiemu wyborowi modeli i rozwiązań oraz estetyce - pasują do każdego wnętrza, a w zależności od konstrukcji można je montować w dowolnym położeniu.

Wentylator w łazience

Duża grupa wentylatorów Dospel to urządzenia łazienkowe. Dobierając wentylator do pomieszczenia sanitarnego należy kierować się m.in. wymaganą wydajnością, średnicą kanału wentylacyjnego, sposobem i miejscem montażu, czy też potrzebą posiadania dodatkowych funkcji, np. czujki wilgoci lub czujki ruchu. Dzięki szerokiej ofercie wentylatory Dospel umożliwiają dopasowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb.

Wentylator na dach

Wentylatory dachowe montowane na powierzchni dachu to urządzenia o wyrzucie pionowym, stosowane w instalacjach nawiewno-wywiewnych. Wykorzystywane są w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej oraz obiektach przemysłowych.

Wentylatory kanałowe Dospel

Tego typu wentylatory Dospel stosowane są w rozwiązaniach opierających się o sieć kanałów wentylacyjnych. Są niezwykle efektywne w usuwaniu zanieczyszczeń, wilgoci, nieprzyjemnych zapachów oraz roztoczy. Wentylatory tego typu są dostosowane do pracy ciągłej i nie wymagają częstych przeglądów. Znajdują zastosowanie w pomieszczeniach domowych oraz przemysłowych.Zaletami wentylatorów Dospel jest możliwość zastosowania różnego typu rozwiązań, odpowiednio do charakteru pomieszczenia. Ponadto estetyczne wzornictwo i wysoka jakość sprawiają, iż produkty te cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.