• Kategorie
  • Parametry
  • Filtry do rekuperatorów

Filtry do rekuperatorów - oferta Klima Sky

Rekuperator to urządzenie, które stosowane jest w profesjonalnych systemach wentylacyjnych, stawiających na energooszczędność Dzięki nim, istnieje możliwość odzyskania ciepła z powietrza, które jest wywiewane z wentylowanego pomieszczenia. Proces nie nie byłby możliwy gdyby nie profesjonalne filtry do rekuperatorów.

Czym są filtry do rekuperatorów?

Filtry to podstawowe wyposażenie rekuperatorów, które warunkują ich prawidłowe funkcjonowanie. Spełniają kilka ważnych zadań, które wpływają na jakość wymiany powietrza oraz sprawność procesu. Ich funkcje to ochrona wymiennika oraz zapewnianie odpowiedniej jakości powietrza Odpowiadają też za oczyszczenie wywiewanego powietrza z drobnoustrojów, zarazków, kurzu i pyłków.

Jak wybrać filtr do rekuperatora?

Podczas wyboru filtra  do rekuperatora warto zwrócić uwagę na sprawność filtra, czyli procentowy stopień zatrzymywania zanieczyszczeń. Najbardziej skuteczne cechuje skuteczność filtracji na poziomie sięgającym przedziału  90-96%. Najlepsze efekty osiągają produkty, które wyposażone w dodatkowe tzw. prefiltry, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed przedostawaniem się niepożądanych pyłów i bakterii.

Warto pamiętać

Żeby móc cieszyć się sprawną rekuperacją zapewniającą wysoką jakość świeżego powietrza, należy pamiętać o odpowiednim użytkowaniu filtrów. Nie mogą one nigdy być zabrudzone. Badania wykazują, że brudne filtry zmniejsza wydajność całego systemu o 1/3. Warto zatem filtry czyścić lub dokonywać ich regularnej wymiany. Okres, po którego upływie należy sprawdzić stan filtra to ok. trzy miesiące.

Sprawdzone marki filtrów do rekuperatorów

W naszej ofercie znajdą Państwo produkty sprawdzonych producentów. W oferowanych asortymencie posiadamy filtry marek Thessla Green, Wanas, czy Samsung.