• Kategorie
  • Parametry
  • Klimatyzatory kanałowe

Sezon letni nadchodzi wielkimi krokami, warto więc pomyśleć o odnowieniu instalacji klimatyzacji. Jest to szczególnie ważne w tych pomieszczeniach i budynkach, w których nie przewidziano możliwości otwierania okien. Coraz częściej klimatyzatory montuje się w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach, szczególnie tych, które znajdują się na wyższych kondygnacjach. Jak działają i do czego służą klimatyzatory kanałowe?

Czym jest klimatyzator kanałowy?

Klimatyzator kanałowy to urządzenie, które służy do chłodzenia pomieszczeń. Większość klimatyzatorów tego typu posiada również możliwość ogrzewania. Dzięki temu jest to urządzenie bardzo użyteczne i wszechstronne, ponieważ można wykorzystywać je zarówno latem jak i zimą.
Każdy z klimatyzatorów kanałowych składa się z części wewnętrznej i zewnętrznej. Część wewnętrzna obejmuje nawiew oraz instalację kanałową doprowadzającą świeże powietrze z zewnątrz. Część zewnętrzna składa się z wentylatora, który tłoczy świeże powietrze z zewnątrz do wnętrza klimatyzatora oraz z kompresora, który spręża gaz będący czynnikiem wymiany ciepła. Wewnątrz klimatyzatora znajduje się dmuchawa, która tłoczy schłodzone powietrze do wnętrza budynku.

Gdzie wykorzystuje się klimatyzatory kanałowe?

Klimatyzatory kanałowe wykorzystuje się przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej oraz w centrach handlowych, restauracjach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Ich kształt oraz wymiary sprawiają, że da się je zamontować w przestrzeni miedzystropowej, więc nie będą widoczne. Pozwala to na nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza sklepu czy butiku. Ponieważ klimatyzator będzie schowany nad sufitem, nie będzie konieczności jego maskowania.

Klimatyzatory kanałowe w naszej ofercie

Sprzedajemy klimatyzatory kanałowe różnych marek, ale skupiamy się wyłącznie na tych, które są sprawdzone. Oferujemy klimatyzatory różnej wielkości - od tych najmniejszych, przystosowanych do chłodzenia pomieszczeń o powierzchni maksymalnie do kilkunastu metrów kwadratowych, po bardzo duże urządzenia, które poradzą sobie ze schłodzeniem powietrza w pomieszczeniu lub pomieszczeniach o łącznej powierzchni nawet ponad stu metrów kwadratowych.
Posiadamy w ofercie urządzenia takich marek, jak Samsung, LG, Rotenso, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic, Gree czy Fuji Electric. Są to produkty najwyższej jakości charakteryzujące się bardzo cichą i kulturalną pracą oraz wysoką sprawnością, co znacznie obniża ich koszty eksploatacyjne i sprawia, że są dużo bardziej przyjazne środowisku.