• Kategorie
  • Parametry
  • Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzacja okazuje się być wręcz wybawieniem podczas upalnych dni. Nawet mieszkańcy bloków mogą cieszyć się korzyściami płynącymi z jej posiadania i to bez dużych nakładów finansowych czy konieczności wykonania skomplikowanego montażu. Do dyspozycji są bowiem klimatyzatory przenośne, które świetnie nadają do niewielkich wnętrz. Jakie urządzenie sprawdzi się w domu czy mieszkaniu?

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzator przenośny?

Nie zawsze możliwe jest zamontowanie klimatyzacji w domu/mieszkaniu, jednakże ratunkiem podczas gorących dni okazują się być klimatyzatory przenośne. Można je kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze. Bogactwo asortymentu sprawia, że to mobilne i kompaktowe urządzenie możne bezproblemowo dostosować do metrażu każdego pomieszczenia. Klimatyzatory przenośne różnią się od siebie nie tylko designem, ale także wielkością i mocą. W zależności od zastosowanej technologii mogą to być klimatyzory ewaporacyjne bądź klimatyzatory na czynnik chłodniczy. Te ostatnie występują w formie monobloku lub jako urządzenia dwuczęściowe. Ekologicznym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zakup klimatyzora, który chłodzi powietrze zimną wodą. Co więcej, dostępne są także modele klimatyzatorów wyposażonych w funkcję ogrzewania, za pomocą których można dogrzać wybrane pomieszczenie podczas chłodniejszych dni.
Zaletą klimatyzatorów przenośnych jest z pewnością możliwość przenoszenia ich z jednego do drugiego pomieszczenia, gdy zajdzie taka potrzeba. Urządzenia te osuszają powietrze z nadmiaru wilgoci, są łatwe w obsłudze i dostępne praktycznie „od ręki”. Wystarczy wybrać konkretny model i w tym samym dniu można korzystać z jego możliwości w swoim zaciszu domowym. Ze względu na spory wachlarz wyboru, można bez problemu znaleźć urządzenie dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań oraz możliwości finansowych.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania klimatyzatora przenośnego?

Przed zakupem klimatyzatora przenośnego należy dobrze zapoznać się z jego parametrami. Niezwykle ważne jest to, aby dobrać właściwie urządzenie dla pomieszczenia, w którym będzie użytkowane. Zaleca się zwrócić uwagę przede wszystkim na moc chłodniczą/grzewczą, przepływ powietrza, rodzaj czynnika chłodzącego, poziom hałasu, pobór mocy/klasę energetyczną, prędkość wentylatora i zakres temperatury. W celu cieszenia się wydajnym klimatyzatorem przez długie lata, zaleca się kupować produkty ze sprawdzonego źródła, czyli renomowanych marek. Godne polecenia są modele Fral SuperCool, Blaupunkt Arrifana, Rotenso Zico czy Blaupunkt Moby.