• Kategorie
  • Parametry
  • Oczyszczacze powietrza

Smog i zanieczyszczenie powietrza to palący problem wielu miast w Polsce. Świadomość tego, że podczas każdego pobytu na dworze wdycha się wiele bardzo szkodliwych dla zdrowia substancji, jest spora. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że nawet przebywając w domu czy w pracy, również jest narażony na toksyczny wpływ smogu. I nie tylko. Powietrze wewnątrz pomieszczeń wcale nie jest takie czyste jak mogłoby się wydawać.

Czym oddychamy?

Nie należy pomijać obecnych we wdychanym powietrzu bakterii, drobnoustrojów, zwierzęcej sierści czy kurzu - oddychanie nawet we własnym domu podczas snu może niekorzystnie wpływać na samopoczucie i kondycję zdrowotną. Na szczęście są sposoby na skuteczne zapobieganie zanieczyszczeniu powietrza wewnątrz budynków. Powstrzymanie się od wietrzenia przy wysokim poziomie smogu oraz zachowania czystości to podstawy. Dodatkowo warto się wspomóc wynalazkami techniki, które w oczyszczaniu powietrza są bezkonkurencyjne.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które filtruje powietrze, zasysając je do wewnątrz. Tam przepuszczane jest ono przez specjalne filtry, na których gromadzi się wszelaki bród, kurz, zwierzęca sierść, bakterie i drobnoustroje, które w powietrzu zdecydowanie są niepożądane. Oczyszczone powietrze wypuszczane jest z powrotem do pomieszczenia. Konkretne modele oczyszczaczy dedykowane są pomieszczeniom o konkretnym metrażu tak,oczyszczanie powietrza było skuteczne.

Funkcje dodatkowe oczyszczaczy powietrza

Nowoczesne oczyszczacze cechują się wielozadaniowością. Nie tylko redukują z wdychanego powietrza zawartość smogu ale i mogące występować w nim alergeny - dlatego urządzenie to rekomendowane jest dla alergików. Dodatkowo, montowane w oczyszczaczach filtry zawierające węgiel aktywny redukują brzydkie zapachy. Oczyszczacze, które posiadają jonizatory jeszcze dokładniej są w stanie wyczyścić powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń - jonizator emituje ujemne jony, które sprawiają że cząsteczki niepożądanych substancji łączą się ze sobą, dzięki czemu mogą być skutecznie wychwycone przez filtr. Kolejną przydatną funkcją oczyszczaczy powietrza są microchipy, które są czułe na wzrastający poziom zanieczyszczenia powietrza i automatycznie kontrolują jego jakość. Natomiast dzięki funkcji sterylizacji UV, rozkładane są substancje toksyczne. Producenci, których oczyszczacze powietrza spełniają wysokie normy jakości, a oczyszczanie powietrza jest skuteczne to Winix, Daikin, Vornado, Buldair, Wood's, Extreme Air Products, Rotenso, Gree Aqua, Alfda, LG, LifaAir, Pegasus, Super Air, Prem-I-Air, Blaupunkt.

Oczyszczacz powietrza Daikin MC70L
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Lg AS60GDWV0
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Winix EU2020
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Buldair
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Winix P150
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Winix NK300
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Winix U300
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Winix U450
Produkt niedostępny
Filtr do oczyszczacza Pegasus
Produkt niedostępny
Oczyszczacz powietrza Airdog X5
Produkt niedostępny