• Kategorie
  • Parametry
  • Pompki skroplin

Instalacje klimatyzacji są coraz częściej spotykane w nowych budynkach, Klimatyzator w czasie pracy ochładza powietrze, a co za tym idzie, skrapla zawartą w nim parę wodną. Powstałe podczas pracy urządzenia skropliny muszą zostać odprowadzone do zbiornika lub do instalacji ściekowej. Do odprowadzania wody służą pompki skroplin.

Pompki skroplin w praktyce

Pompka skroplin jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej instalacji klimatyzacji. Większość pomp wodnych w klimatyzacjach jest przystosowana do pracy w dowolnej pozycji - czyli pionowo lub w poziomie. Dzięki temu dużo łatwiej można ją zamontować i zamaskować. Niektóre pompy skroplin wyposażone są w zintegrowane zbiorniki na wodę. W zależności od wielkości urządzenia, znajdujący się w nim zbiornik może mieć pojemność od około litra do nawet kilku litrów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompki skroplin?

Dobierając pompkę skroplin do klimatyzatora należy zwrócić uwagę na jej wydajność oraz na tak zwaną kulturę pracy, czyli na ilość emitowanego hałasu. Większość współcześnie montowanych pomp skroplin emituje hałas poniżej 40 dB, czyli są praktycznie niesłyszalne. Pompki skroplin przystosowane są zarówno do pracy na sucho, jak i do pracy na mokro.