• Kategorie
  • Parametry
  • Thessla Green

 

Rekuperatory Thessla Green

Rekuperatory dla małych, średnich i dużych powierzchni od firmy Thessla Green to urządzenia wyposażone w system kontroli przepływu powietrza CF. Producent proponuje 100% przeciwprądowe wymienniki ciepła RECAIR, Bypass wykorzystujący naturalny chłód powietrza w ciepłe dni w celu szybkiego i jednocześnie energooszczędnego schłodzenia mieszkania.  Thessla Green zaskakuje swoich klientów coraz bardziej zaawansowanymi funkcjami i technologiami. Przykładowo w rekuperatorach AirPack wyraźnie oddzielono Sterownik od Panelu, tworząc tym samym autorską koncepcję niezależnego interfejsu użytkownika.

Thessla Green jest producentem polskim, doskonale znającym klimat w naszym kraju i mającym świadomość zmiennych warunków pogodowych. Ponadto, świetnie rozumie oczekiwania swoich klientów, co można dostrzec po bogatej ofercie rekuperatorów trafionych w punkt w wymagania przyszłych ich użytkowników.

Rekuperatory Thessla Green - nowoczesna wymiana powietrza

Rekuperatory Thessla Green to urządzenia koordynujące kanały wentylacyjne, składające się z czerpni, wyrzutni, nawiewu i wyciągu powietrza z pomieszczeń. W dużym skrócie ich działanie polega na zaciąganiu zanieczyszczonego, ciepłego powietrza z pomieszczeń. W następnej fazie w wymienniku ciepła dochodzi do przekazania energii cieplnej świeżemu powietrzu, które zostało doprowadzone z zewnątrz budynku. W ten sposób eliminuje się straty ciepła, jakie zachodzą przy tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej.

Rekuperatory Thessla Green - zalety stosowania

Urządzenia te są jednymi z najnowocześniejszych na rynku. Rekuperatory Thessla Green, oprócz funkcji wentylacyjnej, z powodzeniem pełnią rolę klimatyzatora schładzającego ciepłe powietrze, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Zaletą rekuperatorów tej marki jest zastosowanie interfejsu paneli do obsługi w sposób przyjazny dla użytkownika.

Gdzie znajdują zastosowanie rekuperatory Thessla Green?

Te urządzenia stosowane są w domach jednorodzinnych lub zabudowie szeregowej. Ich montaż należy przewidzieć już na etapie budowy, w celu zamontowania odpowiednich kanałów wentylacyjnych. Duża ilość różnych modeli pozwala na dopasowanie rekuperatora do konkretnej powierzchni. Stała wymiana powietrza zapobiega powstawaniu wilgoci, a  co za tym idzie pozytywnie wpływa na stan budynków.

Rekuperatory Thessla Green to produkty polskie, doskonale dostosowane do tutejszych warunków klimatycznych, dzięki temu ich zastosowanie daje pewność wykorzystania wszystkich funkcji w pełni. Czyste i zdrowe powietrze w domu to tylko jeden z atutów użytkowania systemu rekuperacji. Nie do przecenienia jest także oszczędność kosztów związanych z ogrzewaniem, filtrowanie zanieczyszczeń i pyłków w zaciąganym z zewnątrz powietrzu, mniejsza ilość kurzu czy brak owadów w pomieszczeniach, ponieważ aby przewietrzyć dom nie ma konieczności otwierania okien - można to zrobić poprzez użycie rekuperatora.